Що роботодавець зобов’язаний включати в соцпакет?
В умовах сучасного ринку праці та великого попиту на висококваліфікованих працівників роботодавці застосовують різноманітні інструменти для залучення працівників до роботи у своїх компаніях. Чи зобов’язаний роботодавець забезпечувати працівників абонементами у басейн, проводити щомісячні корпоративи або оплачувати курси китайської мови? Що з переліченого входить у соціальний пакет? Який мінімум гарантій вимагає законодавство від роботодавця? Що таке соціальний пакет? До соціального пакета можуть входити будь-які додаткові пільги, бонуси, які роботодавець надає поряд з базовими соціальними гарантіями. Складові соціального пакета унікальні у кожній компанії. Серед іншого, до соціального пакета роботодавці включають:
- Медичне страхування, яке на даний момент, відповідно до пункту 3 частини 4 статті 6 Закону України «Про страхування», є добровільним видом страхування працівників.
- Безкоштовні абонементи в спортивні зали.
- Святкування корпоративних заходів.
- Корпоративний транспорт, персональних водіїв.
- Оплату курсів іноземних мов, тренінгів для професійного розвитку працівника.
- Можливість виконання роботи поза місцем розташування офісу.
- Офіційне оформлення трудових відносин з працівником перед фактичним допуском до роботи (стаття 24, абз. 1 частини 2 статті 265 КзПП України).
- Щорічна відпустка тривалістю 24 календарні дні, для працівників, зазначених у частині 2 статті 6 Закону України «Про відпустки», така відпустка за кожні два відпрацьовані роки збільшується на два календарних дні, але не більше 28 календарних днів. Закон України «Про відпустки» містить й інші обов’язкові для роботодавця гарантії права на відпустки, умови, тривалість і порядок надання їх працівникам.
- Відшкодування працівнику витрат та отримання компенсацій, пов’язаних зі службовими відрядженнями (стаття 121 КЗпП України).
- Оплата у подвійному розмірі роботи, виконуваної у святковий і неробочий день (стаття 107 КЗпП України).
- Виплата вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку при розірванні трудового договору (стаття 44 КЗпП України).
- Перерва на обід, як правило через чотири години після початку роботи, лікарняні, та інші гарантії, передбачені КЗпП України.
Орест Бумба,Молодший юрист ЮФ «Кушнір, Яким’як та Партнери»Онлайн-журнал «The Point»
Назад